Трамп –Порошенко: ми маємо великий прогрес

Трамп –Порошенко: ми маємо великий прогрес

Зустріч президентів США та України стала одним з етапів розвитку не лише відносин між нашими країнами, а й шляху зближення України з заходом. “Для мене велика честь зустрітися з Петром Порошенко, президентом країни, при обставинах, в котрі ми так сильно втягнуті. Ви все це бачили, та читали про це. Ми мали відмінні дискусії. Вони будуть продовжуватись цілий день. Також я думаю, що мі маємо великий прогрес”, – розповів Дональд Трамп.

По словам Петра Порошенко, Трамп є “одним з найнадійніших прибічників та партнерів, стратегічних партнерів України. Ми боремося за свободу та демократію завдяки вашій сильній підтримці в сфері оборони та безпеки – підтримки нашої оборони, підтримки моєї 45 мільйонної нації, найбільшої країни на європейському континенті. Я абсолютно впевнений, що історія України – це історія успіху. Ми захоплюємося вашим керівництвом, ефективністю ваших кроків, оскільки сьогодні виповнюються одразу дві історичні дати – п’ять місяців з того часу, як ви стали президентом та час , коли ми запустили перший мирний план – мирний план для України. Я абсолютно впевнений, що наша ефективна координація принесе мир нашій нації, нашій землі та зможе підтримати нашу територіальну цілісність і суверенітет”, – оголосив президент нашої країни на зустрічі з Трампом.

Пізніше Порошенко відмітив, що під час зустрічі з президентом США отримав чітке підтвердження, що “санкції з РФ не будуть зняті доти доки, Крим не буде повернено та не припиниться російська агресія проти України”. Крім того, по словам Порошенко, обговорювалась тема українських громадян, котрі знаходяться ув’язненими в Криму та в Росії.

Проте зовнішня політика була не єдиною темою для обговорення між Порошенко та американським керівництвом. По результатам обговорення, США виділило приблизно 18 мільйонів доларів на боротьбу з корупцією в нашій країні. Вашингтон планує сприяти підвищенню рівня керованості та прозорості в управлінні Україною.

Виділені кошти отримає компанія Management Systems International (MSI), котра входить в склад американського агентства по міжнародному розвитку (USAID). MSI вже має досвід надання допомоги українським НКО в боротьбі з корупцією. Варто сподіватися , що цього разу гроші не будуть використані грантоїдами, а стануть серйозним вкладом у становлення сильної та незалежної України.

No Comments

Post A Comment