Розкачати човна, або як втопити країну заради грантів

Розкачати човна, або як втопити країну заради грантів

Липневі мітинги коло Верховної Ради, на котрих голова Центру Проти Корупції та його однодумці вимагають зняти депутатську недоторканність з деяких парламентарів, можуть вилитися в черговий спалах агресії.

Віталій Шабунін, голова ЦПК, раніше вже закликав перейти до акцій протесту, пояснюючи свій зачин тим, що інші методи не діють. Виявилось, що від мирних протестів, він може легко перейти до протестів з використанням димових шашок, бочок – барабанів та готових до сутичок людей з громадського корпусу “Азов”.

Необхідно зазначити, що раптовий союз з “Азовом”, може припинити фінансовий потік з-за кордону, коли про це дізнаються спонсори Шабуніна. “Азов” – це радикально праві націоналісти, котрі використовують нацистську символіку з гордістю. Правопорушення, злочини та порушення ними прав людини, неодноразово приволікали увагу до діяльності “Азова” таких організацій як Управління ООН з прав людини та Amnesty International.

В соцмережах з’явилося відео, в котрому можна спостерігати, як Шабунін керує діями Національного корпусу “Азов” під час протестів біля Верховної Ради 13 липня. Члени корпусу кидають димові шашки у ряди поліції.

За день до цього на своїй сторінці у Facebook Шабунін розмістив плакат, котрий закликає усіх прийняти участь у акціях протесту 13 липня. На плакаті зображена гільйотина над котрою кружляють ворони, з підписом “недоторканність простіше повісити, ніж зняти”, що явно натякає на можливий розвиток подій. Вже о 10й ранку 13 липня, через пів години після початку мітингу, Шабунін написав на Facebook, що він та його однодумці перекрили майже всі виходи з Верховної Ради, та про те, що основною їх задачею, являється утримання депутатів до того часу, поки вони не проголосують за зняття недоторканності з деяких парламентарів.

Такі дії підштовхують до думки, що реальною причиною виходу на площу та заклику до масових правопорушень Шабуніна, та його нежданих союзників, є далеко не недоторканність депутатів. У Шабуніна та ЦПК є проблеми куди серйозніші, для вирішення котрих можна піти на союз не тільки з “Азовом”, а з ким завгодно, заради того щоб дестабілізувати ситуацію в країні. Мова йде про новий законопроект, котрий вніс президент, він стосується змін в електронному декларуванні. Якщо зміни будуть прийняті, ЦПК доведеться розповісти про джерело власних статків, та про доходи керівництва, в іншому випадку, ЦПК виключать із списку неприбуткових організацій.

Недивно, що спійманий на махінаціях с ФОП Шабунін готовій на все, щоб перешкодити реформам.

No Comments

Post A Comment