Обрані анти корупціонери

Обрані анти корупціонери

Журналіст Володимир Бойко на цьому тижні сповістив тривожні дані: в Раду суспільного контролю (РСК) при НАБУ у 2015 році по підробним документам потрапило вісім осіб із 15. Бойко розповів про це в прямому ефірі програми “HARD з Влащенко” на телеканалі ZIK.

Потрібно відрізняти саме Раду суспільного контролю при НАБУ від інших суспільних рад, тому що, коли розробляли закон про Національне антикорупційне бюро України, то в статті 31 були прописані повноваження цієї суспільної організації. З одного боку – це орган, котрий вибирається шляхом інтернет голосування, з іншого боку він на пряму впливає на кадрову політику, зокрема делегує двох своїх представників у дисциплінарну комісію НАБУ. Тож коли я зацікавився питанням діяльності цієї структури та почав перевіряти, що за люди туди увійшли, то з’ясувалося, що вперше вона була сформована на один рік, у 2015 році у склад входило 15 чоловік, з них 8 по підробленим документам”, – заявив Володимир Бойко.

До списку людей, котрі подали неправдиву інформацію потрапив голова сумнозвісного “Центра протидії корупції” (ЦПК) Віталій Шабунін та Олексій Гриценко, син Анатолія Гриценко. “Шабунін забув вказати інформацію про наділ землі, що знаходиться в його власності, та про те що він здає в оренду квартиру і отримує з цього прибуток. Можливо він також не вніс ці данні в декларацію, проте положенням про раду, затвердженим Президентом України передбачено, що за такі дії людей мають виключати з неї. Олексій Гриценко, являючись депутатом Київської Ради, підробив документи, для того щоб його обрали в цю раду, також після Шабуніна, він ще рік очолював раду. Проте відповідно до закону про НАБУ забороняється бути членом ради суспільного контролю при НАБУ особам, котрі виконують повноваження представника держави чи органа місцевого самоуправління”, – підкреслив Бойко.

Проте це не самий жахливий факт в історії з Радою суспільного контролю. Якщо поцікавитись інформацією на сайті НАБУ, можна знайти повний список членів (РСК) та кількістю проголосувавши за них громадян в 2015 році.

До РСК потрапив не лише Шабунін, котрий лупцює журналістів та вкривається від призову, та і осоромлена нещодавно Олександра Устинова і “темна конячка” Дарина Каленюк. Всі вони входять до складу ЦПК, котрий існує на зарубіжні гранти.

За Шабуніна проголосували – 8376 людей, за Устинову – 6324, а за Каленюк – 6226 чоловік. Придивіться до цих цифр: в країні з населенням більше 42 мільйонів чоловік, до ради, що напряму впливає на кадрову політику, зокрема делегує двох своїх представників в дисциплінарну комісію НАБУ, потрапляють люди, котрих підтримують усього вісім або шість тисяч людей у інтернеті?

No Comments

Post A Comment