З чим борються, то і мають: бізнес антикорупціонерів

З чим борються, то і мають: бізнес антикорупціонерів

Темні часи, епідемії та кризи – це часи, коли за рахунок народу наживаються різноманітні лиходії, котрі пропонують ліки від усіх хвороб та спритно виманюють кошти з кишень людей, які знаходяться в критичній ситуації. Вивести на чисту воду продавця чарівних ліків, задача, в першу чергу, тих людей, котрі страждають від їх обману. Саме для таких людей настав час об’єднатися і вивести на чисту воду всіх, хто наживається на чужому горі та тягне країну туди, куди вказують зарубіжні ляльководи.

Саме таким шляхом планує рухатись громадська організація “Національні інтереси України”. Павел Пензеник, депутат Верховної Ради від партії “Народний фронт” виступив 23 травня в Раді та представив фільм присвячений діяльності неурядової організації “Центр Протидії Корупції” (ЦПК). З представлених даних виходить, що з 2013 по 2016 рік ЦПК отримала грантів на 1.2 мільйона доларів США. Основним призначенням грантів була реалізація програм по боротьбі з корупцією в Україні та реформа ряду органів влади. Не дивлячись на гучні заяви про досягнення в цій області, котрі зробили представники ЦПК, “Національні інтереси України” продемонстрували, що ЦПК не являються авторами, чи співавторами яких би то не було законопроектів та не згадуються у якості ініціаторів журналістських розслідувань стосовно корупції. При цьому на сайті ЦПК вказано, що вони ініціювали 19 законопроектів.

Натомість заробітним платам керівництва ЦПК може позаздрити більшість українців: голова правління (та один із засновників) ЦПК Віталій Шабунін лише в останньому кварталі 2016 року заробив 260 тисяч гривень. Майже таку ж суму заробила Олександра Устинова (член правління ЦПК). Другий засновник ЦПК, Дарина Каленюк, котра являється там виконавчим директором , заробила в 2016 році 380 тисяч гривень.

Викликає інтерес, те що кожен з керівників організації зареєстрований як приватний підприємець, та має таким чином можливість виводити гроші з ЦПК. Наприклад ФОП Шабунін отримав 1.7 мільйона гривень. ФОП Щербан (юрист, член правління ЦПК – 2.42 мільйона гривень, ФОП Каленюк – 130 тисяч гривень. Список можна продовжити, та слід звернути увагу на схему розподілу грошей, котру виявили “Національні інтереси України”:

32 приватних підприємці з цієї схеми розподіляються на 3 групи:

  1. 17 ФОП є співучнями та друзями керівництва ЦПК
  2. 10 ФОП в період з 2016 по 2017 роки отримали 1 мільйон гривень з рахунків ЦПК
  3. 5 ФОП в 2017 році отримали 500 тисяч гривень від ЦПК, гроші були зняті готівкою в банкоматах, в день їх нарахування.

 

Як зазначають “Національні інтереси України” з 2013 по 2016 роки члени ЦПК перераховували кошти отримані від міжнародних організацій та фондів на рахунки приватних підприємців, проголошуючи ці виплати “оплатою послуг” (котрі були надані або надавалися другими особами та організаціями). Більш того за українським законодавством (закон №4572, п.6, ст.3) громадська організація не має права розприділяти свої прибутки між своїми членами чи офіційними особами (окрім як в разі оплати їх праці); громадська організація має право займатися комерційною діяльністю та заробляти на ній кошти, проте цей прибуток по закону не може бути розділений між засновниками та членами організації.

У зв’язку з цим “Національні інтереси України” звернулися в Податкову службу з проханням провести аудит ЦПК та виключити організацію із списку некомерційних; в Генпрокуратуру та Міністерство економіки і торгівлі з проханням провести розслідування діяльності ЦПК. Крім того “Національні інтереси України” передали зібрані в ході розслідування данні уряду США, з метою ініціювати розслідування, того як саме були витрачені гроші платників податків, на окремі програми в Україні.

Відео з презентації у Раді, яке було розміщене головою “Національних інтересів України” Василем Апасовим у соціальній мережі Facebook, викликало бурхливу реакцію у представників ЦПК. Дивно, що їх зацікавили не приведені Апасовим факти, а сам факт наявності відео. Не дивлячись на готовність Апасова та його представників відповісти на всі запитання представників ЦПК, Шабунін просто забанив його у Facebook, та назвав “клоуном”. В коментарях до постів Шабуніна різні люди просили його відволіктись від особистості Апасова та відповісти на питання про мільйони гривень та їх перерахуванні на рахунки ФОП його організації. Всі ці питання були проігноровані їм і його прибічниками.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.