Наталя Седлецька

Наталя Седлецька має солідну репутацію журналіста – слідчого і бійця з корупцією. Проте вона готова використати своє знання корупційних схем, для того щоб допомогти нечесним політичним діячам приховати свої статки.

.

Седлецька – 30 – річна ведуча популярного телешоу «Схеми – корупція в деталях» (проект «Радіо Свобода», котрий фінансується конгресом США), журналістка, котра розслідувала ряд корупційних схем в українських державних структурах. Деякий час вона працювала з британським Channel 4. Седлецьку вважають «зіркою» української антикорупційної журналістики.

.

Її резюме вражає: ще до того як вона закінчила інститут за напрямком ТВ та радіомовлення у 2010 році, Седлецька почала працювати в області журналістського розслідування на каналі TVi (2009). У 2009 році вона отримала стипендію Вацлава Гавела та почала працювати на «Радіо Свобода», при цьому продовжувала свою співпрацю з TVi. В 2014 році на «Радіо Свобода» Седлецька стала ведучою та автором програми «Схеми – корупція в деталях». У 2015 році вона розслідувала схеми по відмиванню грошей російськими олігархами та працювала під прикриттям , вдаючи коханку міністра.

.

Проте у відношенні деяких осіб, Седлецька, непримиренній боєць із корупцією, залишалася сліпою. Іноді вона навіть готова використати свої знання, для того щоб допомогти корупціонеру приховати статки нажиті не чесним шляхом.
У січні 2017 року Седлецька опинилася у центрі корупційного скандалу пов’язаного з колишнім журналістом Сергієм Лещенко, котрий зараз є депутатом в Раді від партії Петра Порошенка. Лещенко був пійманий на доходах від володіння нерухомість, які він не міг пояснити. Седлецька була в курсі його проблем.

.

Журналісти та блогери неодноразово публікували фото екрана Whatsapp з перепискою Лещенко та Седлецької.  З переписки зрозуміло, що у Лещенко знайшли нерухомість, вартість котрої суттєво перевищує його офіційний прибуток. Проте Седлецьку це не бентежить, замість того щоб викрити корупційні дії, вона дає поради з приводу того, які дії треба вчинити щоб зберегти репутацію та приховати неприємний факт:


.

Лещенко (Л): Тільки що підійшов депутат Мирний і відав ці фото. Говорить,що дали друзі із спецслужб, готують публікацію компромату на мене. Каже, що є і другі фото.
Седлецька (С): Жах, ти ще й досі там живеш?
Л: Ні, проте сам факт
С: Так, це жахливо.
Л: Ніби хочуть написати, що я живу в такому розкішному будинку. При цьому я навіть в декларації вказав, що мені там дали кімнату в користування.
С: Можливо тобі ці фото треба надрукувати на випередження?
Л: Поки не буду. Ці фотографії давно з’явилися в мережі. Просто підтвердження факту сліжки.
С: Хоча б розкажи про це міжнародним послам. Це ж злочин проти депутата. Тримайся, пиши мені, та не губись пліз!
Л: Домовились.

.

Журналісти були обурені діями Седлецькій і навіть написали на “Радіо Свобода” з питанням, наскільки її поведінка етична для журналіста-розслідувача. Звучали також питання про те, кого ще може покривати журналістка – борець з корупцією.

.

Ніяких відповідей з цього приводу не надходило, Седлецька продовжує працювати на “Радіо Свобода”.