Дарина Каленюк

Історія Дарини Каленюк, виконавчого директора Центру Проти Корупції вражає. Дарина виросла в бідній родині, отримала стипендію Фулбрайта та ступінь магістра права в області фінансового права у юридичному коледжі Чикаго-Кент при Іллінойському технологічному інституті.

.

Перше питання: як Каленюк впоралася з навчанням та написанням магістерської роботи, якщо вона не задоволена рівнем своєї англійської мови та потребує постійного читання газет і перегляду серіалів, для її покращення?

Не знаючи англійської мови на належному рівні Каленюк у 2011 році працювала в США, у Transparency International, а в 2013 – у Advocacy Program, при міжнародній організації Pact. Каленюк стверджує, що при наймі в Transparency International знадобився досвід роботи в ФРІ (Фонд Регіональних Ініціатив),  це організація, в котрій вона познайомилася з Віталієм Шабуніним.  У ФРІ Каленюк координувала міжнародні проекти, саме після цього вона поїхала у США на навчання. Слід звернути увагу, на те, що Шабунін очолював ФРІ з 2007 по 2010 роки.

.

В 2011 році, Каленюк завершила навчання, і почала шукати роботу у сфері боротьби з корупцією, та зв’язалася з декількома неурядовими організаціями в Україні. Одним з тих, кому вона писала став її старий приятель Віталій Шабунін, він в цей час працював помічником депутата Лесі Оробець.

.

Шабунін разом з Каленюк у січні 2012 року заснували Центр Протидії Корупції (ЦПК) . Вже в травні 2013 року Каленюк веде мову про два роки праці ЦПК.

.

Цікаво, що Каленюк суттєво занижувала розміри фінансової допомого від США: ЦПК отримав 23 мільйони доларів фінансової допомоги від США, проте за ствердженнями Каленюк, весь бюджет ЦПК у 2015 році склав 400 тисяч доларів, та був направлений на такі витрати, як плата спікерам. Спроби генпрокуратури з’ясувати долю решти коштів, Каленюк назвала помстою, вона не виключає, що окрім офіційних методів розслідування, таких як вивчення фінансових документів організації, прокуратура використовувала неофіційні – прослуховування телефонних розмов та сліжку за співробітниками ЦПК.

.

ЦПК не хоче співпрацювати з слідством, котре працює в розріз з їх особистими деклараціями, прозорості та боротьби з корупцією. Каленюк показала, що інтереси США для неї більш важливі ніж українські: «Посольство США точно знає де і як використовувалися їх гроші . Невдалі спроби щось розкрити виглядають натужно та лише підтверджують слова посла Пятта, що генпрокуратура не в змозі боротися з охопившою її корупцією і саботує реформу правоохоронних органів».

.

Не дивлячись на те, що Госдепартамент США заявив про виділення мінімум 2 мільйонів доларів на реформу генпрокуратури та майже 200 тисяч доларів у вигляді гаранта ЦПК, Шабунін та Каленюк, через два тижні після цього листа, заявили, що гроші на реформу генпрокуратури виділені не були.
Каленюк постійно звинувачує українських чиновників у зв’язках з Росією, при чому ретельно приховує своє слідування вказівкам з Заходу, особливо від США та Евросоюзу. Справжня ціль Каленюк – підрив можливостей України до самовизначення.

.

Одним з напрямків діяльності Дарини є впровадження в місцеві системи влади іноземних спеціалістів по боротьбі з корупцією.